Greetings, glorious adventurers! If you're joining in our Alpha One spot testing, please follow the steps here to see all the latest test info on our forums and Discord!

[RO] Proxydus ( PvX | 18+ | TS | Romanian )

ArchivedUserArchivedUser Guest
edited February 2018 in European Guilds

CE OFERIM?
- Suntem un guild activ jucam aproape toate jocurile mmorpg.
- In acest moment jucam Warframe, ESO & GW2
- Vom juca cu siguranta Ashes of Creation.
- Iti oferim o echipa unde te vei simti gamer adevarat.
- Jucatorii nostri veterani te vor ajuta sa-ti redefinesti stilul de joc intr-unul mai bun.
- Viata reala este importanta, dar aici facem gaming, asa ca nu veni la noi daca nu poti fi online sa joci cu echipa noastra.
- Te ajutam, dar nu facem babysitting.

CE ASTEPTAM DE LA TINE?
- In primul rand si cel mai important, sa respecti regulile guildei, postate pe website nostru.
- Trebuie sa fi motivat, jucam pentru distractie dar asteptam rezultate in echipa.
- Trebuie sa ai dorinta de a invata si disciplina de a obtine intotdeauna rezultate mai bune.
- Socializarea este un aspect important, deci fi prezent pe TS cu noi si activ pe forumul nostru.
- Trebuie sa joci efectiv minim 15 de ore pe saptamana cu echipa (nu singur).
- Ne dorim sa devii un avantaj pentru echipa noastra, si sa creezi continut util pe website nostru, asa cum fac toti membrii nostri. Incurajam din plin streamingul si crearea de continut video, sub supravegherea Consiliului guildei.

Guild site: <a rel="nofollow" href="http://www.proxydus.com/">http://www.proxydus.com/</a>&nbsp;



«1

Comments

  • Salutare !!! Pare atractiv
  • Multa bafta !
  • foarte interesant , cu siguranta am sa joc asa ceva :), daca exista loc as vrea sa fac parte din guilda voastra , Bafta !
  • Nu cred ca am gasit ghilda romaneasca❤️😱😱
  • ArchivedUserArchivedUser Guest
    edited February 2018
    Salutare tuturor.
    Asa cum este mentionat in anuntul anterior, da, vom juca Ashes of Creation. Pana la lansarea acestuia, vom juca Bless Online care se lanseaza in cateva luni pe STEAM in "early access".

    Si da, deocamdata avem locuri disponibile in guilda. Daca doriti sa jucati cu noi, va asteptam cu placere sa va inscrieti pe forumul nostru http://www.proxydus.com  si sa ne scrieti acolo ca sa va dam detaliile privind serverul de TeamSpeak si sa ne cunoastem mai bine. In acest moment noi jucam Warframe, Guild Wars 2 si Elder Scrolls Online.

    Asteptam vesti de la voi pe forum, pentru ca acolo putem discuta in voie in limba Romana orice probleme legate de gaming, acolo postam si updates despre jocuri (inclusiv Ashes) si tot acolo vom stabili impreuna pe ce servere vom juca in curand Bless Online si la lansare Ashes of Creation.

    Echipa Proxydus 
  • Salutare !!!

    Sau puteti incerca Archeage. Rowa ( guilda romaneasca ) o gasiti pe Tempest server.

  • ArchivedUserArchivedUser Guest
    edited February 2018
    Draga Constantyn,
    Desigur, noi am incercat si Archage (jucam cam toate jocurile), dar am renuntat foarte repede la el, nu ne-a placut deloc nici mecanica de combat si nici grafica jocului, mult mai slab decat celelaltte mmorpg-uri pe care le-am jucat sau le jucam. Daca jocul nu are un combat de calitate si o grafica buna, il testam si mergem mai departe.

    Suntem in 2018 totusi, iar tehnologiile actuale permit o calitate grafica cel putin la fel de buna ca cea din Guild Wars 2. Grafica si mecanica de combat ne intereseaza pentru ca 90% dintr-un mmorpg este combat si permanent stai cu ochii in monitor cand te joci. Deci Archage este mult sub nivelul asteptarilor pentru noi.

    In plus, dupa ultimii ani destul de saraci in jocuri triple A de calitate, cautam un mmorpg care utilizeaza vechiul concept de "holly trinity" validat pozitiv de multe jocuri (motivul il putem argumenta pe larg pe forumul nostru) si care pune guilda pe primul loc, nu confortul individual al jucatorilor doar pentru ca developerul sa aiba mai multi clienti  (despre aceste lucruri putem discuta in detaliu pe forumul nostru).

    Motiv pentru care ne indreptam atentia in viitorul apropiat spre Bless si Ashes of Creation (chiar daca Ashes "pacatuieste" prin lipsa factiunilor care  este principalul generator de "conflict" in gaming, adica ratiunea logica pentru PvP de calitate, nu e-sport in arena).

    In alta ordine de idei, asa cum am mentionat anterior, am prefera sa pastram aici doar mentiunile legate de Ashes of Creation si sa dezbatem pe forumul nostru http://www.proxydus.com/ orice alt aspect legat de gaming, motiv pentru care v-am invitat pe toti acolo.
    Multumim
  • ArchivedUserArchivedUser Guest
    edited February 2018

    Salutare !!!

    Nu ma asteptam sa-mi dedicati un intreg discurs.

    Oricum multumesc.

  • Cu placere, oricand.
  • Am decis sa modificam mesajul, in sensul de a lasa doar versiunea in limba romana, pentru a nu induce in eroare pe cei care citesc anuntul nostru.
  • Avem deschisa pe forumul nostru sectiunea de discutii despre Ashes of Creation, oricine poate sa scrie sau sa completeze la orice topic.
  • Salutari, a primit cineva din guild o cheie alpha?
  • Am sa-i intreb pe guildies deseara cand ne intalnim pe TeamSpeak si iti dau raspunsul. Sau poti sa-i intrebi chiar tu pe forumul nostru mentionat mai sus.
  • ArchivedUserArchivedUser Guest
    edited March 2018
    Khartaz said:
    Salutari, a primit cineva din guild o cheie alpha?
    Bun. In primul rand scuze pentru late reply, am fost plecat 2 zile si am omis sa rog pe altcineva sa dea raspunsul. I-am intrebat pe guildies asa cum am promis si inca nu a primit nimeni din guilda vreun Alpha-key pentru Ashes of Creation.

    In alta ordine de idei, nu ne grabim sa vedem un joc din Alpha decat daca dorim sa fim alpha-testeri.
    Sa nu uitam ca o cheie pentru ZERO (Alpha sau Beta) inseamna ca trebuie sa dai datele de identificare reale si sa semnezi un NDA cu developerul, daca doresti sa intri (detalii aici, ultimul paragraf https://forums.ashesofcreation.com/discussion/6085/information-regarding-weekly-key-drawings/p1 ).

    In plus, orice joc este destul de necizelat in Alpha iar scopul unui Alpha-testing este de a furniza developerului un feed-back adecvat privind directia generala si mecanicile jocului, pentru ca acesta sa aiba timp sa le modifice pana in Beta. Cu alte cuvinte, stadiul si evolutia unui joc vazut in Alpha sunt departe de varianta finala.

    Motiv pentru care de regula, preferam sa testam un joc abia in Beta, cand jocul este foarte aproape de forma sa finala, foarte aproape de varianta care va fi la lansare.
    O zi frumoasa.
  • Voi incepe sa joc din beta 1 , nu credeam ca voi gasi o comunitate romaneasca pentru AoC , deja imi pierdusem speranta . Daca mai este cineva in guild pentru beta mi-ar face placere sa ne apucam impreuna.   :)
  • ArchivedUserArchivedUser Guest
    edited March 2018
    Voi incepe sa joc din beta 1 , nu credeam ca voi gasi o comunitate romaneasca pentru AoC , deja imi pierdusem speranta . Daca mai este cineva in guild pentru beta mi-ar face placere sa ne apucam impreuna.   :)
    Salut, Mihai.
    Intr-adevar si noi intentionam sa jucam din Final BETA, adica fara NDA. Insa foarte probabil, pana se lanseaza Ashes of Creation mai este cale lunga de mai mult de un an. Motiv pentru care noi inca jucam GW2 si ESO si vom juca, incepand din luna Mai, BLESS Online care se lanseaza curand. Drept urmare, va invitam si pe voi in Bless alaturi de noi, pana apare Ashes of Creation.

    Va asteptam pe forumul nostru, sa ne scrieti acolo ca sa va dam detalii pentru adresa de TeamSpeak sau pur si simplu daca doriti sa comentati orice despre orice joc si va vom raspunde foarte rapid. Daca aveti deja cont pe Gamerlaunch sau Guildlaunch, puteti sa intrati cu acel cont, este valabil si pe forumul nostru. Daca ati aplicat prin inscriere, in aceeasi zi primiti acces pe forum si puteti sa ne scrieti acolo.

    O seara frumoasa.
  • Salutare, ne vedem in joc, sper sa fie ceva de capul lui ...
  • A trecut o luna de la ultimul stream pe Twitch al developerilor, oare de ce este asa de liniste? Probabil pentru ca se pregatesc de participarea la Pax East (5-8 Aprilie)?
  • Yup , probabil la pax east se va anunta ceva despre a1 , au fost prea tacuti in ultimul timp deci asta ne da ceva de gandit.
  • In asteptarea noutatilor despre Ashes of Creation de la Pax East 2018, o dedicatie pentru prietenii nostri gameri:
    https://youtu.be/BuBR8rAgffY  
  • Da, Intrepid au fost ocupati cu pregatirea pentru PaxEast 2018.
    Programul de transmisiuni live pe canalul lor de Twitch (dar se pot vedea acolo si videoclipurile inregistrate deja) este:

    PAX AoC Schedule

    ________________

    Thursday: April 5th - 11AM EST - 4PM EST

    Friday: April 6th - 10:30AM EST - 11:30AM EST (PAX PANEL)

    Friday: April 6th -  1PM EST - 4PM EST

    Saturday: April 7th - 11AM EST - 4PM EST

    Sunday: April 8th - 11AM EST - 3PM EST

  • Din ce am vazut ... nimic prea interesant ... sa speram totusi :)
  • Comunitatea Proxydus doreste tuturor, cu caldura, un PASTE FERICIT! 
  • ArchivedUserArchivedUser Guest
    edited April 2018
    Okay, in link-ul de mai jos avem concluziile de la Pax East despre Ashes of Creation, cu cele 3 videoclipuri relevante pentru eveniment, din perspectiva jocului:

    CLICK PE LINK

    Lucrurile merg incet, dar sigur. Pana acum, felicitari echipei Intrepid pentru onestitate si transparenta in dezvoltarea jocului si consultarea comunitatii.
  • Incet, sa speram ca si sigur. Probabil pe la sf 2019 ...
  • Niciun update in ultima saptamana. Probabil ca vom avea primul stream pe Twitch pe la sfarsitul lui Aprilie.
  • De pe 12 Aprilie (dupa PAX East), nicio noutate de la developeri. Daca nici in acest weekend nu avem stream de la ei, ne mai auzim in luna Mai.
  • Doua saptamani mai tarziu, nicio noutate de la Intrepid despre Ashes of Creation. Ultimul stream a fost cel postat pe 04 Mai, in link-ul postat mai sus. Dar stim ca-l vom juca aproape sigur.
    Noi ne pregatim de Bless (noua versiune de pe STEAM), caci se lanseaza pe 28 Mai. Insa vom continua sa monitorizam acest thread despre Ashes of Creation, sa postam noutatile cand apar si sa primim noi membri daca doresc sa joace cu noi.
    Intre timp, nu uitati ca ne gasiti pe retelele noastre (CLICK PE LINKS), unde ne puteti scrie si va vom raspunde cu certitudine:
    Youtube Proxydus
    Website Proxydus
  • Noutatile din luna Iunie pot fi gasite IN ACEST LINK

Sign In or Register to comment.